طناب سیمی روکش دار که موجب نجات یک آتشنشان شد!

طناب سیمی روکش دار از چندین رشته سیم فلزی، معمولاً فولادی، تشکیل شده‌اند که به شکل یک الگوی طناب با قطر یعنی گیج بیشتر از 3/8 اینچ به هم پیچیده شده‌اند.

در حالی که به طناب‌های کامپوزیتی با گیج‌های کوچک‌تر کابل یا طناب گفته می‌شود، طناب‌هایی که دارای گیج‌های بزرگ‌تر هستند که از چندین رشته طناب به هم تابیده شده استفاده می‌کنند (یعنی یک الگوی کابل‌کشی شده) به عنوان طناب گیج بزرگ شناخته می‌شوند.

طناب‌های سیمی طیف گسترده‌ای در دسترس هستند که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی را نشان می‌دهند که آن را برای یک هدف یا کاربرد خاص مناسب می‌کند.

پست وبلاگ زیر انواع موجود و برخی از ملاحظات انتخابی را که باید در هنگام انتخاب یکی برای یک پروژه در نظر داشت، تشریح می کند.

طناب سیمی در اشکال مختلفی وجود دارد که مناسب بودن هرکدام بسته به کاربرد خاصی دارد.

طناب

برخی از انواع طناب های سیمی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

این نوع سیم طناب برای تثبیت بارها در طول عملیات بلند کردن با جلوگیری از چرخش، چرخش و پیچش طراحی شده است.

می توان آن را در یک خط یا یک سیستم چند قسمتی استفاده کرد و اغلب در برنامه هایی استفاده می شود که در آن استفاده از خط برچسب، افزایش اندازه نوارها یا جابجایی بن بست طناب منطقی نیست یا غیرممکن است.

هنگام استفاده از طناب سیمی مقاوم در برابر چرخش، هنگام محکم کردن انتهای طناب یا اتصالات اتصالات باید دقت کرد تا از باز شدن یا پیچ خوردگی آنها اطمینان حاصل شود.

در حین ساخت، رشته های این نوع سیم طناب توسط قالب یا غلتک فشرده می شود.

رشته های متراکم شده دارای قطر بیرونی کوچکتر و سطح بیرونی صاف تر هستند و نسبت به رشته های غیر متراکم مشابه استحکام و مقاومت در برابر سایش بیشتری نشان می دهند.

سیم طناب رشته فشرده معمولاً در جرثقیل های متحرک کشتی و بندر، جرثقیل های پل کانتینری، بالابرهای سقفی و غیره استفاده می شود.

سیم طناب فشرده و جابجا شده با موارد فوق تفاوت دارد در این که اپراتورهای دستگاه سیم طناب را تنها پس از بسته شدن عبور می دهند.

رشته های مورد استفاده در ساخت آن می توانند گرد یا فشرده باشند.

مزیت استفاده از این نوع طناب، استحکام و مقاومت بالاتر در برابر سایش و خرد شدن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.