آزمایش های علمی فراوان به وسیله جیوه

پس از اینکه تأیید شد که ماده گرم شده کاملاً تبدیل شده است، گرمایش متوقف می شود. به کوره اجازه داده می شود تا خود به خود خنک شود. کوپی از بیرون جدا شده و تمیز می شود. سپس آرادبرندینگ را با چوب پنبه چوبی می بندند و با مواد چسبناکی مثلاً آهک و آهک می بندند.

پس از شش ساعت، کوپی مستقیماً در آتش می سوزد. در نقطه ای که آتش کاهش می یابد روی آن آب می پاشند تا کوپی بشکند و به دو قسمت عمودی حاوی دو ترکیب جداگانه تقسیم شود.

بقایای ته کوپی حاوی ناخالصی هایی است که برای داروها نامناسب است، مگر اینکه در معرض پردازش بیشتر قرار گیرد. قسمت قابل استفاده ترکیبی به رنگ تیره مایل به قرمز است که از گردن یا گالا بطری جمع آوری می شود.

به همین دلیل است که به آن «سگ جیبی» (galastharasayana) می گویند. این محصول نهایی راساسیندورا، سولفید جیوه قرمز است. وقتی به صورت پودر درآید یا روی سنگ مالیده شود، مانند رنگ طلوع خورشید قرمز می شود.
متون Rasaśāstra هم اثرات سمی جیوه و هم 18 نوع “فرآیند سم زدایی” معروف به saṃskāras را توصیف می کنند.18 این متون توضیحات گسترده ای در مورد فلزات و مواد معدنی، روش های خاص تهیه و فرآیند، ابزارهای طراحی شده برای اهداف خاص، چندین ترکیب و درمان آنها ارائه می دهد. نشانه ها، دوز دقیق، روش های تجویز، و همچنین موارد منع مصرف و پادزهرها.

مهارت‌های مربوط به هنرهای زیبای پردازش سنتی جیوه در لامپ تصویر تلویزیون، بدون استفاده از تجهیزات الکتریکی مدرن، در حال از بین رفتن هستند. اگر از دست برود، نه تنها برای سنت پزشکی آیورودا، بلکه برای دانش به طور کلی ضرر بزرگی خواهد بود.

به عنوان یک پزشک آیورودا، من شخصاً تأثیرات مثبت این ترکیبات گیاهی معدنی را مشاهده و تجربه کرده‌ام، زیرا آنها در شرایط دشوار بیماری مانند قیمت محصولات کویر موتور ۱۴۰۱، سل، سندرم روده تحریک‌پذیر، حتی شرایط قلبی و چندین مورد دیگر به کار می‌روند.

افزایش شهرنشینی و صنعتی شدن توانایی پزشکان فردی را برای انجام چنین آماده سازی ها توسط خودشان در داروخانه های خانگی و همچنین تضمین کیفیت آنها به خطر انداخته است.

ترس از اثرات سمی آن واقعی است، به خصوص زمانی که فرآیند تولید آماده سازی آن تحت کنترل های ضعیف انجام شود. ترس از مسمومیت ناشی از جیوه، یکی از مواد اصلی، یا فلزات دیگری مانند آرسنیک، همانطور که گزارش و منتشر شده است، همچنین منجر به کاهش اعتماد به نفس پزشکان آیورودا برای استفاده از آنها برای درمان بیماری های جدی شده است.

  • منابع:
  1. Preparing Red and Black Mercury Sulphide in an Ayurvedic Setting
  • تبلیغات:
  1. معایب چسب پودری ساختمان در زمان استفاده!
  2. رشته سوپ مناسب سبد غذایی
  3. نظر انگلبرت کیمپفر در مورد خواص خرما
  4. حوله کلاسیک به سبک هتلی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.